FOLKOVÝ PLUHÁČ

3. ročník, 24.7.2021

Kapely

účinkující na Folkovém Pluháči 2020

Flow Track

kují PIKL(e) ve folkově irském rytmu. Jsou takřka na domácí půdě (Jindřichův Hradec, Soběslav), jejich flow umí proniknout pod kůži a navodit tu správnou atmosféru. Demosnímek vydali v roce 2018. A pozor, sestava je téměř kantorská. Tak dávejte pozor.

Pavlína Jíšová a Bababand

Pavlína je osobností nejen jihočeské hudební scény. Její nejnovější cédéčko Neznámé se pomalu stává mimořádně známým. V Bandu jí zdatně sekundují  Petra Šany Šanclová a Romana Tomášková. Pojďte si zazpívat známé hity v doprovodu dvou akustických a jedné basové kytary.

Blondýna

vlastním jménem...ale to je vlastně na plakátě. Důležitá je její kytara a vtipné “blondpísně” postavené na osobních prožitcích. K tomu přidá určitě i nějaké krátké “blondbásně”. Vystupuje vždy v krásných šatech. Její tvorbu - snad zatím - na žádném nosiči nenajdete. Zavítá k nám z Rakovníka.

Spolektiv

spolek lidí má základnu v Příbrazi u Jindřichova Hradce. Muzikanti se restartovali po 18 letech a nyní už téměř 6 let významně čeří folkové vody. Zabrousí i do jazzu, blues a kdoví do čeho ještě. Jo a Vyřiďte doma, nejnovější album, pokřtili na sklonku minulého roku. Tak to doma vyřiďte.

Jiří Smrž a Ben Lovett

titul “legenda českého folku” se Jiřímu z Písku až tak nezdá. Jeho texty jsou však velmi působivé a již dvakrát mu přinesly andělskou cenu. Poslední Jirkovo album z roku 2019 se jmenuje Nedokončené, což se ovšem o výsledném produktu říci nedá. Ben je Američan, v Čechách působí jako učitel a skvěle ovládá housle.

Epydemye

tady žádná nemoc rozhodně nehrozí. Maximálně nakažení energickou muzikou od Vltavotýnska s texty často až k zamyšlení. Takže Milé děti (CD vydané loni) i dospělí, račte se zaposlouchat.

Ve čtvrtek v pět

...ve skutečnosti zahraje v sobotu v pět. Nejen Cesta mraků (jejich hudební nosič z roku 2018), ale i jiné cesty jsou zakomponované v jejich pohodovém folku. A když už jsou na těch cestách, přijedou k nám z Prahy.

Luboš Hrdlička

ex Nezmar od Č. Budějovic je nezmarem i ve své současné hudební produkci. Sestavuje a předvádí pořady pro školy, vystupuje v různopočetných uskupeních či píše texty. Na Folkovém Pluháči se představí jako sólista a určitě zaujme nejen svým bílým vousem a pozitivní náladou, ale hlavně vtipnými písničkami často k intenzivnímu zamyšlení. Začátkem roku vydal CD se záznamem svého vystoupení.

O festivalu

1. ročník
datum: 20.7.2019
místo: Pluhův Žďár

2. ročník
datum: 25.7.2020
místo: Pluhův Žďár

3. ročník
datum: 24.7.2021
místo: Pluhův Žďár

©2021 Folkový pluháč - všechna práva vyhrazena
Akce se koná za podpory Jihočeského kraje