FOLKOVÝ PLUHÁČ

6. ročník

sobota 20. července 2024

Kapely

účinkující na Folkovém Pluháči 2024

Lionceau a Vítek Zeman

Lionceau alias Věrka Zemanová je zpěvačka autorských lyrických šansonů a autorsky přejatých písní. Nejdou jednoznačně stylově zařadit, kombinují totiž operu s folkem a šansonem - a to vše s podkresem kytarových strun Vítka Zemana.

text: P. Černý

foto: archív kapely

Tomtones

Říkají o sobě, že vědí, co posluchačům nabídnout. Nakažte se dobrou náladou a chlapským humorem, který se prolíná v písních Tomáše Tichého od moderní country až po rockové balady.

text: Pavel Černý

foto: archív kapely

Kateřina Mrázková

Její motto je: dokud dýchám, zpívám. Za hlavní nástroje považuje tužku, papír a hlas jímž příběhy přepsané do not předává posluchačům. Prožijte je spolu s ní.

text: Pavel Černý

foto: archív kapely

Třetí míza

Ač je historie kapely poměrně krátká, zkušeností mají na rozdávání. Volně totiž navazují na tvorbu Druhé mízy a proto od nich sem tam uslyšíte bluegrass, country, folk i blues.

text: Pavel Černý

foto: archív kapely

Dvajaja

Manželská učitelská písničkářská dvojice s autorskou, jemně vytuněnou tvorbou. Přesvědčte se, že to jsou dvě sladěná jaroměřská ja.

text: Pavel Černý

foto: archív kapely

Jen tak tak

Carpe diem aneb užívej dne. Tímhle se převážně kantoři řídí už nějakou dobu. Najdete v jejich podání i drobný irský nádech a hlavně... pohodu. Tak račte - carpe diem.

text: Pavel Černý

foto: Rejka Balcarová

Michal Vaněk

Autor, muzikant a někdy i loutkoherec zpívá o prožitých pocitech. Mohou být tak trochu rozervané. Je možné, že se vás dotkne nejedním slůvkem. Dává jim totiž velkou váhu.

text: Pavel Černý

foto: Jiří Esser

Mandala

Jsou specialisté na vzbuzování pozitivních emocí posluchačů. Ne náhodou se stali v roce 2023 Talentem Country rádia. Třeba uslyšíte i oficiální hymnu všech kamioňáků.

text: Pavel Černý

foto: archív kapely

Ve čtvrtek v pět

Před čtyřmi lety tu hráli v pět odpoledne. A letos? Nechte se překvapit. Rozhodně přinesou pohodu, která jim samotným muzika přináší. I proto, že si ji 100% tvoří sami.

text: Pavel Černý

foto: archív festivalu

Slávek Janoušek a Kapela

Znáte ho? Už víc jak 50 let brázdí pódia se svou zhudebnělou poezií či básněmi. Tady se představí se svými kamarády. A nebudou vůbec imaginární.

text: Pavel Černý

foto: Jiří Esser

 

O festivalu

  • 1. ročník - 20.7.2019
  • 2. ročník - 25.7.2020
  • 3. ročník - 24.7.2021
  • 4. ročník - 16.7.2022
  • 5. ročník - 22.7.2023

Novinky

©2024 Folkový pluháč - všechna práva vyhrazena
Akce se koná za podpory Jihočeského kraje