FOLKOVÝ PLUHÁČ

6. ročník

sobota 20. července 2024

Kapely

účinkující na Folkovém Pluháči 2023

Nová sekce

Vlastní tvorba spojená s moderními prvky bluegrassu, to je záruka pro upoutání pozornosti. Jejich koncertní projev má spád a stojí za to se ponořit do textů. Mistři svého oboru z hlavního města.

foto: web kapely

Jen tak tak

Aby kapela dostála svému jménu, prošla před pár lety krátkou klinickou smrtí. Pavlovi Jarčevskému se ale podařilo obnovit veškeré důležité hudební funkce tělesa. V tomto roce se s novou krví vrhá na podia s nadšením a téměř folkrockovým elánem.

 foto: Stanislav Tošner

Pětník

Jejich devizou jsou hlasy: soprán, alt, tenor a bas. Dokáží s nimi vyloudit tóny jazzu, folku, popu i swingu. A že jejich písničky budete znát v podání někoho jiného? Vězte však, že od nich v úplně jiné aranži. Jo - a jsou z Prahy.

foto Jiří Esser

Luboš Stráník

Kdo by neznal tohoto charismatického muže s kytarou. Je v povědomí z řady uskupení, tady bude jen sám za sebe s folkem z Krušných hor. A kdo ho opravdu nezná, tak určitě rád pozná jeho pohled na život.

foto Jiří Esser

Choroši

Tato akustická folkovo - trampská hudba ze Středočeska je plná vtipných textů podporovaná choroší bujnou fantazií. Kdo se na festivalu do začátku jejich vystoupení nezasmál, tak na jeho konci už to bude jistojistě jinak.

foto Jiří Esser

Láďa Langer

Je tak trochu samorost a originální člověk, o němž se toho moc neví. Vrátil se z Třebíče do Znojma a hraje folk střižený blues. Prostě tajemný muž.

foto Josef Böhm 

Gregor Beňadik

Pod tímto uměleckým jménem se skrývá nadějný písničkář z Českého Krumlova. Už v 5 letech zpíval ve sboru Medvíďata. Naučil se na řadu hudebních nástrojů, tvorba je celá z jeho pera. Vloni zvítězil v celostátní soutěži Melodie.

foto Daniel Král

Bonsai č.3

Folkaři z jižních Čech. Rozvíjejí odkaz kapely Bonsai spojenou s Františkem Stralczynským. Mají rádi jakékoliv  prostředí, kde mohou hrát a taky dobré jídlo, jímž je zásobuje jeden z členů sestavy. Tady ochutnáte jejich hudební nabídku.

foto web kapely

Bílá nemoc

Do třetice z matičky stověžaté a to rockovější nástupkyně folkové Bonsaie, jejíž název se odvíjí od profese zakladatelů kapely. Kdo by se cítil nemocen, repertoár od folkových balad po bigbítové vypalovačky jej určitě uzdraví.

foto Jiří Esser

O festivalu

  • 1. ročník - 20.7.2019
  • 2. ročník - 25.7.2020
  • 3. ročník - 24.7.2021
  • 4. ročník - 16.7.2022
  • 5. ročník - 22.7.2023

Novinky

©2024 Folkový pluháč - všechna práva vyhrazena
Akce se koná za podpory Jihočeského kraje