FOLKOVÝ PLUHÁČ

5. ročník

sobota 22. července 2023

Kapely

účinkující na Folkovém Pluháči 2022

Klíč

Středověké a renesanční téma, ale i šanson, folk či lidovky, to je repertoár kapely, která slaví 40 let na hudební scéně. Na festivalu vystoupí v pětičlenné sestavě a určitě z nich ucítíte blízkost, která po lidské stránce panuje mezi jejími členy. 

foto web kapely

Jen tak tak

Kdo si z předchozích ročníků pamatuje Flow Track, tak to jsou prosím více méně oni. Pohoda i energie vytvořená 4 kantory, to je dohromady společně sdílená radost. Tak račte dávat pozor,  protože jsou posílení o novou členku.

foto: Stanislav Tošner

Rendez-fou

Hluboké myšlenky, životní zkušenosti, ale i vtip či hravost, to je projev multižánrové trojice, která poukazuje na krásu českého jazyka. Že by schůzka bláznů? Leda tak do radosti z hraní.

foto web kapely

Pavla Marianová + Jan Janda

KLÍČ-ová zpěvačka tentokrát v duu s kolegou z kapely. Svým elegantně sametovým altem (za doprovodu výborného kytaristy) nás provede vlastní tvorbou pravděpodobně doplněnou nějakým tím šansonem.

foto web kapely Klíč

Devítka

Kdo by neznal Honzu a Jindřišku Brožovi (a taky Madlu, Klubajze a Ivana) musel by býti folkovým nováčkem. Kdo by náhodou byl, najde svou duši v peří a třeba se stane štístkem. Na mou duši.

foto Jiří Esser

Jaroslav Hnízdil

Energický a hudby znalý "maestro di capella" Spolektivu předvede tentokrát vlastní repertoár sám s kytarou. S jeho typickou důsledností se můžeme těšit na propracované tóny i důmyslně zaměřené texty.

foto web kapely Spolektiv

Meziměsto

Folk s trochou jazzu, to je výsledek vlastního tvoření pěti nadšených muzikantů a dost jim to klape. Pohybují se tak nějak různě mezi městy a na vesnici si přivezou vlastního Přecedu.

foto web kapely

Rejka Balcarová

Mnohým je známa jako výborná fotografka nebo lektorka kreativních kurzů. Tentokrát (a po mnoha letech) bere do ruky kytaru. A věřte, je to písničkářka tělem a duší. Písně jsou folkové až na půdu. Dobře se poslouchají.

foto Jiří Esser

René Souček Trio

Zpívající strojvedoucí tentokrát za doprovodu cajonu Marka Hlosty a kontrabasu Petra Piny Pinkase. René rád jezdí na Folkový Pluháč i jako divák a vždy přiveze úsměv a lehký vtip. Prostě fajný chlapík.

foto Jiří Esser

O festivalu

1. ročník
datum: 20.7.2019
místo: Pluhův Žďár

2. ročník
datum: 25.7.2020
místo: Pluhův Žďár

3. ročník
datum: 24.7.2021
místo: Pluhův Žďár

4. ročník
datum: 16.7.2022
místo: Pluhův Žďár

5. ročník
datum: 22.7.2023
místo: Pluhův Žďár

 

Novinky

©2023 Folkový pluháč - všechna práva vyhrazena
Akce se koná za podpory Jihočeského kraje