FOLKOVÝ PLUHÁČ

2. ročník, 25.7.2020

Kapely

účinkující na Folkovém Pluháči 2019

Jarret

stylově nezařaditelní, tíhnoucí ke stylu folk, rock a indie. Liberecká skupina, jejíž poslední CD “Soulásky a samolásky” vyšlo před 3 lety. Posluchačům nabízí neobyčejný zážitek z osobitého jarretího pohledu na hudbu.

Flow Track

skupina působí na scéně od roku 2016/17. Vznikla zkřížením folkového Jentaktaku a formace The Fingers, hrající irskou muziku. Co z toho vzniklo? Pohodová - flow muzika tří kantorů z Jindřichova Hradce a Soběslavi masírovaná basou z Veselí nad Lužnicí. Loni vydali demosnímek s názvem “Až…”

Disneyband (DDB)

trio libereckých hudebníků. které procházelo dlouhými personálními proměnami na místě zpěvaček, ale vždy si dokáže podmanit publikum díky poetickým textům, nápaditým melodiím a vzácné substanci při míchání ženského a mužského pohledu na svět. Poslední CD z roku 2017 má název”Zprávy z jiné reality”.

René Souček

zpívající strojvedoucí. A také hráč na kytaru a ukulele. Dokáže získat diváky i k pokřiku “Olé”. Na jeho konto patří alba “Fajne-Mjesto” (alias Frýdek - Místek, odkud René pochází) a “Sto tisíc slov”. Nyní přebývá v Českých Budějovicích.

SEMTAM

Vltavotýnská kapela, jejíž zvuk je postavený na vokálech a písničkách z vlastní tvorby převážně ve stylu neortodoxního bluegrassu. Poslední album “Semtam 35 live” vydala před dvěma lety.

Martin Rous

pražský písničkář, hráč na akustickou kytaru a hudební pedagog. Dříve působil na rockové scéně, od roku 2007 plně jen na scéně folkové. Vydal 12 sólových demoalb, naposledy v minulém roce snímky “Hrůza a tma” a “Papája”.

Mošny

to je Brno a převážně vokální úpravy spirituálů, gospelů či balad. Ačkoli působí na scéně 27. rokem, jsou pořád mladí. Jejich poslední nahrávka “slaví” desetileté výročí. Jo a v čele stojí Kačer.

Martina von W

písničkářka z Jindřichova Hradce. Hraje akustický folk buď sama, nebo s doprovodem. V roce 2017 vydala CD “Láska, smrt a špína”. Velmi dobře pracuje s hlasem a směřuje vždy k vítězství nad lží a nenávistí.

O festivalu

1. ročník
datum: 20.7.2019
místo: Pluhův Žďár

2. ročník
datum: 25.7.2020
místo: Pluhův Žďár

Novinky

©2020 Folkový pluháč - všechna práva vyhrazena
Akce se koná za podpory Jihočeského kraje