FOLKOVÝ PLUHÁČ

4. ročník - sobota 16. července 2022

Kapely

účinkující na Folkovém Pluháči 2021

Ivan Hlas Trio

Ivan Hlas, Jaroslav "Olin" Nejezchleba, Norbi Kovács. Každý sám o sobě skvělý muzikant, dohromady časovaná bomba výborné muziky a dobré nálady. 

Cihelna a spol.

Kapela z Veselí nad Lužnicí a okolí hraje (lehký folk-rock) druhým rokem v nové sestavě. Táta Máca tvrdí muziku a po boku mladých kolegů omládl muzikálně i jako člověk. Elánu mají víc než dost a tak vznikl jejich nejčerstvější placatý počin s názvem Hraj víc. V cihelních řadách je navíc nejmladší muzikant na tomto festivalu.

Slávek Klecandr

Tento zkušený písničkář, kytarista a kapelník dnes už legendárního Oborohu má rád volnost a chce být k posluchačům blíž. Jeho osobnost vyzařující z každé odehrané noty, dorazí z Kostelce nad Orlicí. Třeba nás donutí svými texty k zamyšlení. 

Saša Niklíčková

Rozhodně není Zmačkaná žena (tak se jmenuje její nejnovější CD), nýbrž svérázná písničkářka z Mladé Boleslavi. Vystupuje povětšinou s akordeonem. Je známá svými nápaditými texty a lehkým humorem. S nadhledem se zamýšlí nad životem, k čemuž určitě nebude potřeba vysvětlující komentář.

 

Flow Track

V pohodě hrající, víceméně domácí folková kapela s dostatkem kantorů. A pozor, ač tu hrají pravidelně, sestava se proměnila, rozšířila o novou zpěvačku (ten hlas vás dostane) a občasný další pánský hlas, jehož majitel zvládá také flétny, klávesy a saxofon. Ještě ve staré sestavě vydali demosnímek .

 

Michal Braxatoris

Bafalo - to se může vybavit pamětníkům v souvislosti s jeho jménem. Pomalu se totiž vrací písničkář plný energie a potřeby hrát. Těšme se na známého hudebníka s kytarou a foukacími harmonikami. Svým výkonem vás dozajista potěší. A kde je Braxov? Zeptejte se Michala.

 

Norbi Kovács

Excelentní kytarista, schopný zahrát s kýmkoli, se na Pluháči představí v samostatném akustickém koncertu. Ač vyrůstal na pomezí slovensko-maďarských hranic, dorazí z Prahy. V jeho stylu najdeme kromě folku i blues, ragtime či gypsy jazz. Spolu s instrumentálkami určitě zaslechneme i tu maďarštinu.

 

Pavel Pokorný

Písničkář, jehož příjmení vystihuje podstatu jeho osobnosti. Nenápadný, usměvavý písničkář staví hlavně na textech. Sdělováním svých pocitů a nálad při hraní rychle upoutá pozornost. Posledním vydaným albem tohoto třebíčského barda je CD Periférie uprostřed města.

 

Mrakoplaš

Atmosférický band z hlavního města se pohybuje na pomezí blues, boogie a folku. Vypravěčský projev frontmana Pavla Liptáka a pohádkově jemné texty vás určitě pohltí. Poslední počin v podobě hudební placky Hlídač z roku 2016 potěšil i příznivce vinylu, protože vyšel na klasickém LP.

O festivalu

1. ročník
datum: 20.7.2019
místo: Pluhův Žďár

2. ročník
datum: 25.7.2020
místo: Pluhův Žďár

3. ročník
datum: 24.7.2021
místo: Pluhův Žďár

4. ročník
datum: 16.7.2022
místo: Pluhův Žďár

 

Novinky

©2021 Folkový pluháč - všechna práva vyhrazena
Akce se koná za podpory Jihočeského kraje