FOLKOVÝ PLUHÁČ

3. ročník, 24.7.2021

Kapely

účinkující na Folkovém Pluháči 2020

Koho jste mohli 25. července 2020 vidět?

13:00 Malá scéna (zámeček, patřící rodu pana prezidenta Beneše):

  • Luboš Hrdlička
  • Eva Blondýna Suková
  • Jiří Smrž a Ben Lovett

(Zvuk: Jiří Kolář)

16:00 Velká scéna (areál Penzionu U Zámku)

  • Flow Track
  • Ve čtvrtek v pět
  • Spolektiv
  • Epydemye
  • Pavlína Jíšová a Bababand

(Zvuk: Josef Balcar a Michal Bechyně)

 

celým festivalem provázel Vítek Zeman

Pavlína Jíšová a Bababand

Pavlína je osobností nejen jihočeské hudební scény. Její nejnovější cédéčko Neznámé se pomalu stává mimořádně známým. V Bandu jí zdatně sekundují  Petra Šany Šanclová a Romana Tomášková. Pojďte si zazpívat známé hity v doprovodu dvou akustických a jedné basové kytary.

Flow Track

kují PIKL(e) ve folkově irském rytmu. Jsou takřka na domácí půdě (Jindřichův Hradec, Soběslav), jejich flow umí proniknout pod kůži a navodit tu správnou atmosféru. Demosnímek vydali v roce 2018. A pozor, sestava je téměř kantorská. Tak dávejte pozor.

Spolektiv

spolek lidí má základnu v Příbrazi u Jindřichova Hradce. Muzikanti se restartovali po 18 letech a nyní už téměř 6 let významně čeří folkové vody. Zabrousí i do jazzu, blues a kdoví do čeho ještě. Jo a Vyřiďte doma, nejnovější album, pokřtili na sklonku minulého roku. Tak to doma vyřiďte.

Blondýna

vlastním jménem...ale to je vlastně na plakátě. Důležitá je její kytara a vtipné “blondpísně” postavené na osobních prožitcích. K tomu přidá určitě i nějaké krátké “blondbásně”. Vystupuje vždy v krásných šatech. Její tvorbu - snad zatím - na žádném nosiči nenajdete. Zavítá k nám z Rakovníka.

Epydemye

tady žádná nemoc rozhodně nehrozí. Maximálně nakažení energickou muzikou od Vltavotýnska s texty často až k zamyšlení. Takže Milé děti (CD vydané loni) i dospělí, račte se zaposlouchat.

Jiří Smrž a Ben Lovett

titul “legenda českého folku” se Jiřímu z Písku až tak nezdá. Jeho texty jsou však velmi působivé a již dvakrát mu přinesly andělskou cenu. Poslední Jirkovo album z roku 2019 se jmenuje Nedokončené, což se ovšem o výsledném produktu říci nedá. Ben je Američan, v Čechách působí jako učitel a skvěle ovládá housle.

Luboš Hrdlička

ex Nezmar od Č. Budějovic je nezmarem i ve své současné hudební produkci. Sestavuje a předvádí pořady pro školy, vystupuje v různopočetných uskupeních či píše texty. Na Folkovém Pluháči se představí jako sólista a určitě zaujme nejen svým bílým vousem a pozitivní náladou, ale hlavně vtipnými písničkami často k intenzivnímu zamyšlení. Začátkem roku vydal CD se záznamem svého vystoupení.

Ve čtvrtek v pět

...ve skutečnosti zahraje v sobotu v pět. Nejen Cesta mraků (jejich hudební nosič z roku 2018), ale i jiné cesty jsou zakomponované v jejich pohodovém folku. A když už jsou na těch cestách, přijedou k nám z Prahy.

O festivalu

1. ročník
datum: 20.7.2019
místo: Pluhův Žďár

2. ročník
datum: 25.7.2020
místo: Pluhův Žďár

3. ročník
datum: 24.7.2021
místo: Pluhův Žďár

Novinky

26. červenec 2020
23. červenec 2019
©2021 Folkový pluháč - všechna práva vyhrazena
Akce se koná za podpory Jihočeského kraje