FOLKOVÝ PLUHÁČ

4. ročník - sobota 16. července 2022

Kapely

účinkující na Folkovém Pluháči 2022

Rejka Balcarová

Mnohým je známa jako výborná fotografka nebo lektorka kreativních kurzů. Tentokrát (a po mnoha letech) bere do ruky kytaru. A věřte, je to písničkářka tělem a duší. Písně jsou folkové až na půdu. Dobře se poslouchají.

foto Jiří Esser

 

 

Jaroslav Hnízdil

Energický a hudby znalý "maestro di capella" Spolektivu předvede tentokrát vlastní repertoár sám s kytarou. S jeho typickou důsledností se můžeme těšit na propracované tóny i důmyslně zaměřené texty.

foto web kapely Spolektiv

 

 

Pavla Marianová + Jan Janda

KLÍČ-ová zpěvačka tentokrát v duu s kolegou z kapely. Svým elegantně sametovým altem (za doprovodu výborného kytaristy) nás provede vlastní tvorbou pravděpodobně doplněnou nějakým tím šansonem.

foto web kapely Klíč

 

 

   

Jen tak tak

Kdo si z předchozích ročníků pamatuje Flow Track, tak to jsou prosím více méně oni. Pohoda i energie vytvořená 4 kantory, to je dohromady společně sdílená radost. Tak račte dávat pozor.

 

 

René Souček Trio

Zpívající strojvedoucí tentokrát za doprovodu cajonu Marka Hlosty a kontrabasu Petra Piny Pinkase. René rád jezdí na Folkový Pluháč i jako divák a vždy přiveze úsměv a lehký vtip. Prostě fajný chlapík.

foto Jiří Esser

 

 

Meziměsto

Folk s trochou jazzu, to je výsledek vlastního tvoření pěti nadšených muzikantů a dost jim to klape. Pohybují se tak nějak různě mezi městy a na vesnici si přivezou vlastního Přecedu.

foto web kapely

 

 

Devítka

Kdo by neznal Honzu a Jindřišku Brožovi (a taky Madlu, Klubajze a Ivana) musel by býti folkovým nováčkem. Kdo by náhodou byl, najde svou duši v peří a třeba se stane štístkem. Na mou duši.

foto Jiří Esser

 

 

Rendez-fou

Hluboké myšlenky, životní zkušenosti, ale i vtip či hravost, to je projev multižánrové trojice, která poukazuje na krásu českého jazyka. Že by schůzka bláznů? Leda tak do radosti z hraní.

foto web kapely

 

 

Klíč

Středověké a renesanční téma, ale i šanson, folk či lidovky, to je repertoár kapely, která slaví 40 let na hudební scéně. Tady vystoupí v pětičlenné sestavě a určitě z nich ucítíte blízkost, která po lidské stránce panuje mezi jejími členy.

foto web kapely

 

V této kategorii nejsou žádné články. Jsou-li na stránce zobrazeny podkategorie, mohou obsahovat články.

O festivalu

1. ročník
datum: 20.7.2019
místo: Pluhův Žďár

2. ročník
datum: 25.7.2020
místo: Pluhův Žďár

3. ročník
datum: 24.7.2021
místo: Pluhův Žďár

4. ročník
datum: 16.7.2022
místo: Pluhův Žďár

 

©2022 Folkový pluháč - všechna práva vyhrazena
Akce se koná za podpory Jihočeského kraje